Koszyk
Kamera samochodowa Mikavi PQ4 DUAL

Aktywny i pasywny tryb parkingowy kamer samochodowych

Charakterystyka trybów parkingowych

Tryb parkingowy ma na celu monitorowanie zaparkowanego pojazdu. Sposób jego działania zależeć będzie od możliwości danej kamery samochodowej, zastosowanego w niej zasilania lub stosowania zasilania zewnętrznego. W tym miejscu zachęcamy do zapoznania się z wpisem o rodzajach zasilania kamer.

kamery samochodowe zbiorcze min różne grupowe zdjęcie

Pasywny tryb parkingowy

Jest rozwiązaniem prostszym, ale też mniej skutecznym. Opiera się o kamerę zasilaną własnym akumulatorem, która po odłączeniu zasilania pozostaje w trybie czuwania, uaktywniając się w razie wykrycia wstrząsu. Rejestruje wtedy krótkie nagranie, po czym przechodzi w tryb czuwania. Proces jest powtarzalny, o ile nie wyczerpie się akumulator kamery.

Mocne strony

Słabe strony

kamery mix 3w1

Aktywny tryb parkingowy

Do działania tego rodzaju trybu koniecznie jest podłączenie kamery samochodowej do źródła stałego zasilania. Najczęściej stosowane są dedykowane adaptery zasilania podłączone do instalacji elektrycznej pojazdu (np. do skrzynki bezpieczników) lub powerbanki zasilające kamery podczas postoju. Przeważnie w wideorejestratorach z aktywnym trybem parkingowym mamy do dyspozycji następujące tryby parkingowe:

  • Działanie w oparciu o detekcję ruchu, kiedy zapis następuje w wyniku wykrycia nie tylko wstrząsu, ale również ruchu w polu widzenia kamery.
  • Nagrywanie poklatkowe timelapse, kiedy kamera rejestruje w sposób ciągły, zapisując jednak tylko określone klatki obrazu, zazwyczaj można wybrać od 1 do 10 na sekundę. Otrzymujemy wtedy film, który w przyśpieszonym tempie pokazuje przebieg zdarzeń, dzięki czemu więcej unikalnego materiału zmieści się na karcie pamięci, jednak zdarzenia będą zapisane siłą rzeczy w sposób mniej płynny.
  • Nagrywanie w obniżonej jakości low bitrate, polegające na nagrywaniu ciągłym, jednak w obniżonej jakości. Mamy wtedy podgląd całości wydarzeń.

Jak widać aktywny tryb parkingowy daje dalece większe możliwości niż pasywny.

Mocne strony

Słabe strony

Dodaj komentarz
Doświadczenie i specjalizacja

W branży samochodowych rejestratorów jazdy działamy nieprzerwanie od 2014 roku.

Darmowa dostawa 24h

Zamówienia o wartości już od 500 zł objęte są bezpłatną dostawą.

Zakupy bez ryzyka

Masz aż 20 dni od otrzymania przesyłki na bezkosztowy zwrot zamówienia.

Bezpieczne płatności online

Zapłać szybko i bezpiecznie przelewem, BLIK'iem, kartą lub poprzez Google / Apple Pay.