Koszyk
886 mio pano front

Mio MiVue 886 – nowy król nagrań nocnych

Odczytywanie tablic rejestracyjnych w warunkach nocnych to najtrudniejszy sprawdzian dla kamer samochodowych. Tablice pokryte są warstwą odblaskową, od której odbija się światło reflektorów samochodowych. Dlatego na nagraniach często stanowią jedynie nieczytelny obszar. Aby z tym walczyć, producenci kamer samochodowych stosują technologię HDR, która poprawia czytelność w ciemnych oraz jasnych partiach obrazu, w tym rozpoznawalność tablic.

886 mio pano

Rewolucyjny tryb HDR

Niestety na rynku nie było, nie ma i być może nigdy nie będzie kamery, która poradzi sobie z odczytaniem każdych tablic rejestracyjnych, w każdych warunkach. Jednak niemałą rewolucję przyniosła ze sobą ostatnia premiera od Mio. Model MiVue 886 to milowy krok do przodu jeśli chodzi o skuteczność wychwytywania detali w warunkach nocnych. Tryb HDR w tej kamerze stanowi niesamowity przeskok względem nawet najlepszych poprzedników. Łatwość i powtarzalność z jaką kolejne tablice z mijanych samochodów dają się odczytywać robi niesamowite wrażenie.

mio 886 hdr pano

Warte uwagi jest również zwiększenie rozdzielczości, w jakiej możemy zapisywać przy aktywnym trybie HDR. Do tej pory zazwyczaj była to rozdzielczość FHD 1080P. Natomiast MiVue 886 daje nam do dyspozycji aż 2.5K 1440P. Dzięki temu każda z 30 zapisywanych każdej sekundy klatek cechuje się zauważalnie większą szczegółowością obrazu. Miejmy nadzieję, że premiera Mio 886 zapoczątkuje swoisty wyścig zbrojeń wśród producentów, którego efektem będzie poprawa trybów HDR w przyszłych modelach. Jednak dokonując wyboru tu i teraz nie sposób przejść obok modelu Mio MiVue 886 obojętnie, model ten to nowa jakość nagrań nocnych.

HDR w praktyce 

Przekonaj się jaka jest rzeczywista jakość nagrań, pobierając surowe pliki zarejestrowane bezpośrednio przez kamerę, opublikowane na dysku Google.

Ultra szczegółowe nagrania 4K

Poprawiony tryb HDR to nie jedyna z nowości w omawianym wideorejestratorze. MiVue 886 to również pierwszy model w ofercie producenta, który potrafi nagrywać w rozdzielczości 4K przy 30fps. Tryb ten polecany jest zwłaszcza do nagrań dziennych, ponieważ ilość rejestrowanych detali przy dobrym świetle robi niemałe wrażenie. Zatrzymanie klipu w praktycznie dowolnym miejscu pozwala na odczytywanie bardzo drobnych szczegółów. Mio zwlekało z implementacją trybu 4K w swoich kamerach, jednak teraz można pokusić się o stwierdzenie, że czekali ciągle pracując nad tym, aby użyć tę technologię najlepiej jak się da.

mio mivue 4k pano

Zwiększona płynność w 2.5K i FHD

Kolejnymi nowościami są tryby pozwalające nagrywać w większej ilości klatek na sekundę, co pozwala na bardziej płynne nagrania poruszających się obiektów. W rozdzielczości 2.5K 1440P otrzymujemy teraz niezwykle bogate w detale nagrania przy 60 klatkach na sekundę. Natomiast ograniczając się do rozdzielczości FHD 1080P kamera pozwala na zapis w aż 120fps. Oznacza to możliwość nagrywania w zwolnionym tempie. Należy jednak w tym punkcie pamiętać, że dla takich nagrań konieczna jest duża ilość światła.

Nowa, większa matryca

Poprawa jakości nagrań w dużej mierze wynika z zastosowania nowej matrycy, która jest fizycznie większa, dzięki czemu potrafi zwyczajnie zebrać więcej światła, padającego na większą powierzchnię. Jej rozmiar to aż 1/1.8” i być może dla wielu będzie brzmieć to enigmatycznie, ale wystarczy powiedzieć, że sensor jest większy około 1.7 razy w porównaniu z tymi, najczęściej występującymi w kamerach samochodowych.  

886 mio pano

Bogate funkcje dodatkowe

Kamery Mio znane są z bogatej funkcjonalności, daleko wykraczającej poza tylko i wyłącznie nagrywanie obrazu. Nie inaczej jest w tym wypadku. 

Otrzymujemy moduł WiFi do łatwego łączenie się z telefonem i funkcjonalną aplikację MiVue Pro, dzięki której mamy opcję podglądu zdalnego obrazu, możliwość zmiany ustawień, pobierania plików bezpośrednio na telefon, czy łatwe wgrywanie aktualizacji kamery. Aplikacja dostępna dla systemów Android i iOS.

Aplikacja umożliwia również dostęp do funkcji zapisywania lokalizacji pojazdu. Dzięki temu możemy w łatwy sposób odnaleźć zaparkowany pojazd. Aplikacja wyświetli jego dokładną lokalizację naniesioną na mapę oraz pokaże jaki dystans dzieli nas od samochodu. 

Aplikacja MiVue Manager pozwala na śledzenie trasy przejazdu samochodu bezpośrednio na mapach Google. Dodatkowo daje dostęp do analizy przeciążeń oddziałujących na pojazd. Aplikacja dostępna jest dla systemów Windows oraz macOS

mio mivue 886 aplikacja app

Ostrzeganie przed fotoradarami i odcinkowym pomiarem prędkości

Odbiornik GPS to możliwość zapisywania na nagraniach prędkości pojazdu, jego położenia, a także łatwe aktualizowanie daty i godziny w kamerze. 

Ostrzeganie przed fotoradarami to funkcja znana z wysokich modeli Mio. Kamera posiada wbudowaną bazę, dzięki której wie, kiedy zbliżamy się do fotoradaru. Kamera ostrzega wtedy kierowcę. Producent zapewnia uaktualnienia bazy. Ponadto każdy może sam, w łatwy sposób, za pomocą wciśnięcia jednego klawisza, dodawać swoje lokalizacje z fotoradarami.

Rozwinięciem tej funkcji jest ostrzeganie przed odcinkowym pomiarem prędkości. Kamera ostrzega w momencie wjazdu do obszaru kontroli, a także ułatwia przejechanie tego odcinka, podając na bieżąco jakie jest aktualne ograniczenie i jaka jest prędkość pojazdu. Jesteśmy informowani również jaki dystans pozostał do zakończenia pomiaru oraz wyliczony na podstawie prędkości i odległości czas pozostały do jego przebycia. 

886 mio pano

Solidność Mio

Samo urządzenie wykonane jest z bardzo dobrej jakości tworzyw, których spasowanie stoi na wysokim poziomie. Przyciski są duże i czytelne, a ich skok wyraźnie wyczuwalny pod palcem. W połączeniu z wysokiej klasy, jasny i wyraźnym ekranem o przekątnej 3 cali składa się to na obraz solidnego i łatwego w obsłudze urządzenia

Funkcjonalny tryb parkingowy

Mio MiVue 886 przy podłączeniu bez dodatkowego adaptera zasilania posiada pasywny tryb parkingowy. Bazuje on na akumulatorze urządzenia i pozwala na nagrywanie nagrań awaryjnych w momencie wykrycia wstrząsu. Natomiast po podłączeniu do kompatybilnego adaptera zasilania otrzymujemy do dyspozycji tryb z detekcją ruchu i wstrząsów, a także możliwość nagrywania filmów poklatkowych. W zestawie znajdziemy zasilacz do gniazdka zapalniczki samochodowej, zakończony przewodem mini-USB o długości ok. 3,5 metra. 

886 mio pano

Podsumowanie i ocena końcowa

Kamera Mio MiVue 886 to produkt wyróżniający się na tle konkurencji. Podsumowując oferowaną jakość nagrań w warunkach nocnych możemy mówić wręcz o rewolucji. Jakość obrazu w trybie 4K w dzień jest celująca, a zwiększona płynność w rozdzielczość 2.5K właściwie niespotykana, podobnie jak tryb slow montion 1080P 120fps.

Cieszy fakt, że producent nie skupił się jedynie na jakości nagrań i kamera oferuje ogół udogodnień, z których znane są produkty Mio. Mamy więc funkcjonalną aplikację, ostrzeganie przed fotoradarami oraz odcinkowym pomiarem prędkości. W połączeniu z wieloma dostępnymi trybami nagrań kamera jest niespotykanie wręcz uniwersalna i sprawdzi się w wielu warunkach, zadowalając kierowców o różnych upodobaniach. Produkt zasługuje na zdecydowaną rekomendację. 

Mio MiVue 886

5/5
jakość wykonania
5/5
nagrania w dzień
5/5
nagrania w nocy
5/5
funkcje dodatkowe
5/5
Dodaj komentarz
Doświadczenie i specjalizacja

W branży samochodowych rejestratorów jazdy działamy nieprzerwanie od 2014 roku.

Darmowa dostawa 24h

Zamówienia powyżej 300 zł dostarczamy do paczkomatów InPost bezpłatnie.

Zakupy bez ryzyka

Masz aż 20 dni od otrzymania przesyłki na bezkosztowy zwrot zamówienia.

Bezpieczne płatności online

Zapłać szybko i bezpiecznie przelewem, BLIK'iem, kartą lub poprzez Google / Apple Pay.