Koszyk

Nagrywanie poklatkowe w trybie parkingowym 70mai A500S i A800S

Niezwykle cieszy, kiedy producenci rozwijają swoje produkty już po rynkowej premierze. Zyskanie nowych funkcjonalności bez konieczności ponoszenia kolejnych wydatków leży przecież w interesie klienta. Za przykład takich działań posłużyć mogą kamery samochodowe 70mai A500S oraz A800S.

Co zrobić, aby włączyć aktywny tryb parkingowy?

Opisywany aktywny tryb parkingowy dostępny jest od wersji oprogramowania nie starszej niż V1.0.14ww dla A500S oraz V1.0.10ww dla A800S. Jeśli nasze urządzenie wymaga aktualizacji, możemy ją łatwo przeprowadzić podłączając kamerę do aplikacji 70mai. Jeśli natomiast nasze oprogramowanie jest nowsze, posiadać już będzie opisywane opcje.

Drugim elementem koniecznym do korzystania z aktywnego trybu parkingowego jest podłączenia kamery do adaptera stałego zasilania. Zadba on o to, aby dostarczyć kamerze energii potrzebnej do pracy, jednocześnie monitorując poziom naładowania akumulatora samochodowego, chroniąc go przed nadmiernym rozładowaniem. 

Tryb parkingowy w praktyce

Po podłączeniu do kompatybilnego adaptera zasilania otrzymujemy dostęp do nieaktywnych wcześniej opcji:

  • Nadzór parkowania. Opcja ta związana jest z regulacją G-Sensora, który służy do wykrywania wstrząsów. Mamy dostęp do 3 wartości ustawienia: wysokiej, średniej i niskiej. Zalecamy ustawienie wartości wysokiej. Kamera będzie wtedy bardziej czuła i mniej intensywny wstrząs wystarczy do aktywowania czujnika przeciążeń. 
  •  Fotografia poklatkowa. Opcja ta włącza nagrywanie w trybie timelapse. Kamera zarejestruje film w przyśpieszonym 30 razy tempie. W razie wykrycia wstrząsu, wideorejestrator rozpocznie nagrywanie klasycznego filmu, który zostanie zabezpieczony przed nadpisaniem. Po ustaniu wstrząsów powróci do rejestrowania filmu poklatkowego.

Zestawy dual, a nagrywanie poklatkowe

W przypadku zestawów dual kamer A500S i A800S, tylko moduł przedni potrafi nagrywać w trybie timelapse. Natomiast po wykryciu wstrząsu, również kamera tylna będzie nagrywać nagranie, które zostanie zabezpieczone. Jeśli wstrząsy ustanom, moduł główny powróci do rejestrowania filmu poklatkowego. 

35 komentarzy

  1. Czy w trybie timelapse jest możliwość wyłączenia palącej się ciągle zielonej diody na kamerze ?

    1. Dawid Lorenz

      Nie ma takiej możliwości – być może jednak zostanie to zmienione w przyszłych aktualizacjach firmware do tego modelu.

  2. W trybie parkingowym ile czasu potrzebuje kamera tylna a500s by zarejestrować obraz od chwili uderzenia?

    1. Dawid Lorenz

      W ciągu kilku sekund od wykrycia uderzenia kamera zacznie rejestrować obraz.

  3. Czytałem gdzieś,że dopiero po 11 sekundach. To może być już po fakcie i nic nie zarejestruje.

  4. Czy żeby działał tryb fotografii poklatkowej trzeba właczyć w opcjach żeby rejestrator nie wyłączał się po zatrzymaniu pojazdu czy można włączyć że ma się wyłączyć po zatrzymaniu pojazdu po 5 minutach i czy to nie wyłączy trybu poklatkowego.

    1. Dawid Lorenz

      Tryb poklatkowy włączy się tylko i wyłącznie wtedy, gdy sygnał ACC w adapterze zasilania zostanie wyłączony (po wyłączeniu zapłonu).

  5. Tryb poklatkowy- czy po dluzszym postoju tworzony jest jeden plik video czy kilka plikow?

    1. Dawid Lorenz

      Są tworzone pliki o długości takiej, jak zostało to zdefiniowane w ustawieniach kamery (np. 1, 2, 3, 5 min. itp.).

  6. dzisiaj uruchomilem tryb poklatkowy i zapisuje sie tylko okolo 5min (okolo 40mb plik) czy cos zle ustawilem 70mai500s

  7. witam! mam problem z trybem poklatkowym!
    po wylaczeniu zaplonu jest komunikat ze tryb poklatkowy zostal wlaczony. auto stoi okolo 7 godz. a plik ma zapisane tylko okolo 5min monitoringu waga pliku 40mb. tworzy sie tylko 1 plik. mam ustawione na 3min a plik rejestruje prawie 5min

    1. Czy udało się rozwiązać problem ? Mam dokładnie to samo …

      1. Na to wychodzi, że tryb poklatkowy rejestruje tylko 5 minut. Żałosne….. Ledwo co wyjdę z auta, a on już nic nie będzie nagrywał. Warto kupić coś za 1000zł, z Aktywnym czujnikiem ruchu, niż bawić się z tym Xiaomi i jego klatkami

        1. Paweł Urbaniak

          Być może adapter zasilania odcina z powodu niskiego poziomu naładowania akumulatora. Przeprowadziliśmy dzisiaj test i w trybie poklatkowym zapisało się prawidłowo ponad półtorej godziny czasu rzeczywistego.

    2. Dawid Lorenz

      Trzeba pamiętać, że w trybie poklatkowym inaczej jest rejestrowany przebieg czasu. 3 minuty rzeczywistego czasu (180 sek.) zarejestrowanego w trybie poklatkowym wygeneruje plik video o długości raptem 6 sekund. Wynika to z tego, że w jednej sekundzie pliku video rejestrowanych jest 30 sekund rzeczywistych (tzn. z każdej sekundy wyciągana jest jedna klatka -> 30 klatek na sekundę). Pytanie więc jak interpretować określenie “5 minut monitoringu”?

      Druga kwestia to odcięcie zasilania przez adapter. Jeśli napięcie wejściowe z akumulatora spadnie poniżej pewnego progu, zasilanie kamery zostanie odcięte, więc przestanie ona nagrywać. To, kiedy to odcięcie nastąpi zależy od sprawności konkretnego akumulatora, nie da się tego jednoznacznie obliczyć i podać.

      1. Rozumiem. To zadam pytanie od innej strony ..czy przy poprawnym podłączeniu trybu parkingowego jest możliwość jego aktywowania bądź wyłączenia bez zapłonu w aucie , t.j bez kluczyka ? Wydaje mi się że wszystko dobrze podłączyłem ale bez kluczyka nie mam możliwości zmiany ustawień trybu parkingowego w kamerce (komunikat o braku podłączonego kabla ) co sugeruje że po zamknięciu auta kamerka jednak nie dostaje prądu bezpośrednio z Aku ?

        1. Paweł Urbaniak

          Jeśli wyłączoną/odpiętą od zasilania kamerę podłączymy do poprawnie podłączonego adaptera zasilania, ale z odłączoną wiązką ACC kamera zareaguje na takie podłączenie, uruchomi się. Bez wiązki ACC nie będzie jednak miała informacji o tym, kiedy przejść w tryb parkingowy.

      2. U mnie rozładowało aku do zera. Efekt taki, że muszę kupić drugi aku

        1. Paweł Urbaniak

          Zastosowany był adapter zasilania 70mai UP02?

  8. Czy do nieaktywnych opcji trybu parkingowego możemy mieć dostęp bez konieczności użycia adaptera np podłączając pod inne stałe zasilanie (tradycyjny powerbank)?

    1. Paweł Urbaniak

      Nie, kamera wykrywa podłączenie do adaptera stałego zasilania.

  9. Witam a ja mam problem po wlaczeniu 2 trybow razem ,poklatkowego i nadzoru parkingowego ,nie chce dzialac ,soft najnowszy , nie wiem gdzie tkwi problem

    1. Paweł Urbaniak

      Testowy egzemplarz przechodzi w tryb parkingowy po włączeniu tych opcji i podłączeniu do dedykowanego adaptera. Zastosowany adapter to 70mai UP02? Poziom naładowania jest wyższy niż poziom odcięcia?

      1. Zresetowalem kamerke i wszysrko ok !!

  10. Mam 70mai a800s wraz z Adapterem zasilania 70mai Hardwire Kit ACC micro-USB (UP02).
    Gdy włączę nadzór pracowania ( bez nagrywania poklatkowego), rejestrator rejestruje zdarzenie( uderzenie), ale gdy mam włączone nadzór parkowania i nagrywanie poklatkowe, rejestrator nie zapisuje zdarzenia, tylko samo nagranie poklatkowe. Przywróciłem ustawienia początkowe, ale nic to nie zmieniło. Jak mogę włączyć oba tryby na raz? Proszę o pomoc, pozdrawiam Michał

    1. Paweł Urbaniak

      Czy po wyłączeniu zapłonu kamera wydaje komunikat głosowy: “za chwilę zostanie włączony tryb fotografii poklatkowych”, a na ekranie pojawia się analogiczny napis?

  11. dzienbezleku

    To ja mam inny problem 🙂 Podłączyłam kamerkę na adapterze, kable raczej tak jak trzeba. Po wyłączeniu silnika pojawia się komunikat ”przechodzę w tryb poklatkowy” i gaśnie ekran, dioda zielona pozostaje włączona. Po włączeniu silnika oczywiście ekran się podświetla i widać że kamera nagrywa. Natomiast po weryfikacji na karcie CAŁOŚĆ materiału jest nagrana w czasie rzeczywistym, bez trybu klatkowego. W ustawieniach mam normalnie włączony tryb poklatkowy, parkingowy, oraz to aby kamera nie wyłączała się. Nie wiem w czym tkwi problem, próbowałam różnych kombinacji ustawień, resetowałam ustawienia fabryczne, formatowałam kartę- bez efektu. Proszę o pomoc, w czym tkwi problem 🙂 Pozdrawiam

    1. Paweł Urbaniak

      Na karcie pamięci jest utworzony folder “Lapse” i jest on pusty?

      1. dzienbezleku

        Dokładnie, mam foldery Normal, Event, Photo i Parking (pusty), mimo że kamera ma zapaloną diodę, i pojawił się komunikat przejścia w system poklatkowy. Wychodzi na to, że otrzymuje napięcie, ale z jakiegoś powodu nie przełącza się w odpowiedni tryb. Dziś weryfikowałam, i nie wykonuje ani zdjęć, ani nie nagrywa po wyłączeniu silnika.

        1. Paweł Urbaniak

          A folder „Lapse” również jest tworzony i jest on pusty?

          1. Nie ma takiego folderu. W ustawieniach mam włączony tryb fotografii poklatkowej oraz parkingowy, a dioda pozostaje zielona..

          2. Paweł Urbaniak

            Jaka karta pamięci została użyta? Jeśli jest taka możliwość sprawdziłbym na innej karcie, czy tworzony będzie folder “Lapse”.

          3. Problem wyłapany- brakowało aktualizacji 🙂 Zmyliło mnie to, że na aplikacji w telefonie można było włączyć fotografię poklatkową, a na kamerce pojawiał się komunikat, że zostanie włączona (mimo, że jeszcze nie miała tej funkcji). Po zrobieniu aktualizacji wszystko działa jak należy 🙂

  12. Samsung EVO Plus 64GB (read 100Mb/s, write 20), testowane też na Kingston 64GB i 32GB. Na żadnej nie tworzy się folder ”lapse”.

Dodaj komentarz
Doświadczenie i specjalizacja

W branży samochodowych rejestratorów jazdy działamy nieprzerwanie od 2014 roku.

Darmowa dostawa 24h

Zamówienia o wartości już od 500 zł objęte są bezpłatną dostawą.

Zakupy bez ryzyka

Masz aż 20 dni od otrzymania przesyłki na bezkosztowy zwrot zamówienia.

Bezpieczne płatności online

Zapłać szybko i bezpiecznie przelewem, BLIK'iem, kartą lub poprzez Google / Apple Pay.