Koszyk

Nagrywanie poklatkowe w trybie parkingowym 70mai A500S i A800S

Niezwykle cieszy, kiedy producenci rozwijają swoje produkty już po rynkowej premierze. Zyskanie nowych funkcjonalności bez konieczności ponoszenia kolejnych wydatków leży przecież w interesie klienta. Za przykład takich działań posłużyć mogą kamery samochodowe 70mai A500S oraz A800S.

Co zrobić, aby włączyć aktywny tryb parkingowy?

Opisywany aktywny tryb parkingowy dostępny jest od wersji oprogramowania nie starszej niż V1.0.14ww dla A500S oraz V1.0.10ww dla A800S. Jeśli nasze urządzenie wymaga aktualizacji, możemy ją łatwo przeprowadzić podłączając kamerę do aplikacji 70mai. Jeśli natomiast nasze oprogramowanie jest nowsze, posiadać już będzie opisywane opcje.

Drugim elementem koniecznym do korzystania z aktywnego trybu parkingowego jest podłączenia kamery do adaptera stałego zasilania. Zadba on o to, aby dostarczyć kamerze energii potrzebnej do pracy, jednocześnie monitorując poziom naładowania akumulatora samochodowego, chroniąc go przed nadmiernym rozładowaniem. 

Tryb parkingowy w praktyce

Po podłączeniu do kompatybilnego adaptera zasilania otrzymujemy dostęp do nieaktywnych wcześniej opcji:

 • Nadzór parkowania. Opcja ta związana jest z regulacją G-Sensora, który służy do wykrywania wstrząsów. Mamy dostęp do 3 wartości ustawienia: wysokiej, średniej i niskiej. Zalecamy ustawienie wartości wysokiej. Kamera będzie wtedy bardziej czuła i mniej intensywny wstrząs wystarczy do aktywowania czujnika przeciążeń. 
 •  Fotografia poklatkowa. Opcja ta włącza nagrywanie w trybie timelapse. Kamera zarejestruje film w przyśpieszonym 30 razy tempie. W razie wykrycia wstrząsu, wideorejestrator rozpocznie nagrywanie klasycznego filmu, który zostanie zabezpieczony przed nadpisaniem. Po ustaniu wstrząsów powróci do rejestrowania filmu poklatkowego.

Zestawy dual, a nagrywanie poklatkowe

W przypadku zestawów dual kamer A500S i A800S, tylko moduł przedni potrafi nagrywać w trybie timelapse. Natomiast po wykryciu wstrząsu, również kamera tylna będzie nagrywać nagranie, które zostanie zabezpieczone. Jeśli wstrząsy ustanom, moduł główny powróci do rejestrowania filmu poklatkowego. 

11 komentarzy

 1. Czy w trybie timelapse jest możliwość wyłączenia palącej się ciągle zielonej diody na kamerze ?

  1. Dawid Lorenz

   Nie ma takiej możliwości – być może jednak zostanie to zmienione w przyszłych aktualizacjach firmware do tego modelu.

 2. W trybie parkingowym ile czasu potrzebuje kamera tylna a500s by zarejestrować obraz od chwili uderzenia?

  1. Dawid Lorenz

   W ciągu kilku sekund od wykrycia uderzenia kamera zacznie rejestrować obraz.

 3. Czytałem gdzieś,że dopiero po 11 sekundach. To może być już po fakcie i nic nie zarejestruje.

 4. Czy żeby działał tryb fotografii poklatkowej trzeba właczyć w opcjach żeby rejestrator nie wyłączał się po zatrzymaniu pojazdu czy można włączyć że ma się wyłączyć po zatrzymaniu pojazdu po 5 minutach i czy to nie wyłączy trybu poklatkowego.

  1. Dawid Lorenz

   Tryb poklatkowy włączy się tylko i wyłącznie wtedy, gdy sygnał ACC w adapterze zasilania zostanie wyłączony (po wyłączeniu zapłonu).

 5. Tryb poklatkowy- czy po dluzszym postoju tworzony jest jeden plik video czy kilka plikow?

  1. Dawid Lorenz

   Są tworzone pliki o długości takiej, jak zostało to zdefiniowane w ustawieniach kamery (np. 1, 2, 3, 5 min. itp.).

 6. dzisiaj uruchomilem tryb poklatkowy i zapisuje sie tylko okolo 5min (okolo 40mb plik) czy cos zle ustawilem 70mai500s

 7. witam! mam problem z trybem poklatkowym!
  po wylaczeniu zaplonu jest komunikat ze tryb poklatkowy zostal wlaczony. auto stoi okolo 7 godz. a plik ma zapisane tylko okolo 5min monitoringu waga pliku 40mb. tworzy sie tylko 1 plik. mam ustawione na 3min a plik rejestruje prawie 5min

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Doświadczenie i specjalizacja

W branży samochodowych rejestratorów jazdy działamy nieprzerwanie od 2014 roku.

Darmowa dostawa 24h

Zamówienia powyżej 300 zł dostarczamy do paczkomatów InPost bezpłatnie.

Zakupy bez ryzyka

Masz aż 20 dni od otrzymania przesyłki na bezkosztowy zwrot zamówienia.

Bezpieczne płatności online

Zapłać szybko i bezpiecznie przelewem, BLIK'iem, kartą lub poprzez Google / Apple Pay.