Koszyk

Uchwyć więcej szczegółów dzięki rozdzielczości 4K

Jednym z głównych elementów wpływających na jakość nagrań jest ich rozdzielczość. Obecnie najwyższa rozdzielczość, jaką oferują kamery samochodowe, to 4K. W warunkach dobrego oświetlenia oznacza ona spektakularną ilość szczegółów. Zapraszamy na krótki przegląd naszej oferty wideorejestratorów potrafiących nagrywać w tej rozdzielczości. 

Co oznacza 4K

Nazwa 4K odnosi się do ilości ok. 4 tysięcy pikseli liczonych poziomo, z których to składa się obraz. Jest to 4-krotnie więcej, niż w przypadku popularnej rozdzielczości FHD. To, jak duża jest to różnica najlepiej zobrazuje poniższa grafika:

zestawienie rozdzielczości

Czy więcej zawsze oznacza lepiej?

Dokonując pewnego uogólnienia, w warunkach dobrego oświetlenia kamery nagrywające w wyższej rozdzielczości rejestrują bardziej szczegółowy obraz. Będą tym samym znakomitym wyborem dla kierowców poruszających się przeważnie za dnia. Kiedy światła jest mniej, różnice potrafią się zacierać i zysk z wyższej rozdzielczości staje się mniej widoczny. Nie oznacza to automatycznie, że nagrania będą wtedy gorsze od kamer nagrywających w niższej rozdzielczości. Po prostu zwiększona ilość detali nie będzie wtedy widoczna tak bardzo, jak za dnia. Dlatego dla kierowców poruszających się często w warunkach nocnych zalecamy rejestratory Super HDR, które to najlepiej sprawdzają się akurat w takich warunkach. 

mio mivue 4k pano

Stopklatka z nagrania wykonanego MiVue 886. Zwraca uwagę znakomita czytelność tablic rejestracyjnych w obrębie całego kadru.

DDPai Mini 5

Najbardziej przystępna cenowo kamera nagrywająca filmy 4K. Dzięki markowemu przetwornikowi Sony STARVIS IMX415 wspomaganemu jasną optyką o świetle F/1.8 kamera radzi sobie dobrze, nawet kiedy światła jest mniej

Niska cena nie oznacza bynajmniej słabej jakości. Urządzenie jest wykonane zaskakująco solidnie, a wysokiej klasy tworzywa przywodzą na myśl produkty z segmentu premium

Kamera wyposażona jest we wbudowaną pamięć o pojemności 64GB. Oznacza to, że nie wymaga dodatkowego zakupu w postaci karty pamięci

Ta pozbawiona wyświetlacza kamera obsługiwana jest z poziomu spolszczonej aplikacji na smartfonie. 

70mai A800S

Propozycja od 70mai to najczęściej wybierana przez klientów kamera 4K. Wyróżnia się ona możliwością zakupu w zestawie dual, w którym otrzymujemy również kamerę tylną.

Za wysoką jakość nagrań dba ten sam co w przypadku DDPai Mini 5 przetwornik Sony STARVIS. Ta sama jest również jasność obiektywu. Gwarantuje to porównywalne, dobrej jakości nagrania.

Kamera ma klasyczną budowę, a jej obsługę ułatwia duży i czytelny wyświetlacz ro przekątnej 3 cali. Wbudowany moduł Wi-Fi pozwala na obsługę za pomocą spolszczonej aplikacji.  

Mio MiVue 886

Propozycja od Mio cechuje się matrycą o zwiększonym rozmiarze, która wyróżnia się znakomitą jakością nagrań. Pracę w trudnych warunkach wspiera optyka o świetle F/1.7.

Ponadto model ten posiada również znakomity tryb HDR (przy ograniczonej jednak do 2.5K rozdzielczości), co zwiększa uniwersalność tego modelu.

Kamera posiada duży i czytelny ekran o przekątnej 3 cali, a także możliwość obsługi w poziomu aplikacji na telefon. 

Urządzenie wyróżnia się zaawansowanym systemem ostrzegania przed fotoradarami. Potrafi również skutecznie ułatwić kierowcy pokonanie obszaru objętego odcinkowym pomiarem prędkości

Nextbase 622GW

Wideorejestrator posiada obiektyw o jasności aż F/1.3. Dzięki wbudowanemu filtrowi polaryzacyjnemu charakteryzuje się zmniejszonymi refleksami widocznymi na nagraniach. Model 622GW posiada unikalną wśród kamer samochodowych funkcję elektronicznej stabilizacji obrazu.

Kamera posiada duży, 3 calowy ekran, który wyróżnia się wysoką rozdzielczością i dotykową obsługą

Docenić należy rozbudowane mocowanie Click & Go Pro, które pozwala na łatwe podłączenia kamery, a także wybór sposobu montażu. 

Kamera posiada rozbudowane funkcje dodatkowe, jak system alarmowania służb ratunkowych w razie wypadku, czy kompatybilność z systemem Alexa Voice Control

Podsumowanie

Kamery zapisujące w wysokiej rozdzielczości stanowią kolejny kamień milowy w rozwoju wideorejestratorów. Nagrania w rozdzielczości 4K cieszą oko i pozwalają w niektórych sytuacjach odczytać to, co przy niższej rozdzielczości zapisu byłoby nieczytelne. Naturalnie sama rozdzielczość to nie wszystko i na ogólne wrażenia z pracy kamery wpływa znacznie więcej czynników. Jednak prezentowane powyżej urządzenia zostały przez nas sprawdzone, dzięki temu możemy możemy rekomendować ich wybór.

Dodaj komentarz
Doświadczenie i specjalizacja

W branży samochodowych rejestratorów jazdy działamy nieprzerwanie od 2014 roku.

Darmowa dostawa 24h

Zamówienia powyżej 1000 zł dostarczamy do paczkomatów InPost bezpłatnie.

Zakupy bez ryzyka

Masz aż 20 dni od otrzymania przesyłki na bezkosztowy zwrot zamówienia.

Bezpieczne płatności online

Zapłać szybko i bezpiecznie przelewem, BLIK'iem, kartą lub poprzez Google / Apple Pay.