Koszyk

Navitel RC3 PRO – trzykanałowa kamera samochodowa z bogatymi funkcjami dodatkowymi

Kamera samochodowa Navitel RC3 PRO to nowy model w ofercie naszego sklepu. Kamera wyróżnia się jednoczesnym nagrywaniem z 3 modułów, aktywnym trybem parkingowym, obsługą za pomocą aplikacji na telefonie, wbudowanym modułem GPS z systemami wsparcia kierowcy. Zasilana jest za pomocą wytrzymałego kondensatora. Zapraszamy do zapoznania się z nowością marki Navitel. 

Wideorejestrator 3-kanałowy

Kamery nagrywające jednocześnie z wielu modułów to kompleksowe podejście do zabezpieczenia pojazdu. Połączenie jednoczesnego nagrywania przodu, tyłu i wnętrza pojazdu daje nam możliwie pełen przegląd sytuacji na drodze, a także w samym pojeździe. Dodatkowo moduł wewnętrzny sprawdza się nie tylko w czasie jazdy, ale dzięki widzeniu po części poprzez szyby boczne pojazdu, również w trybie parkingowym. 

Jakość nagrań

Wideorejestrator cechuje się dobrą jakością nagrań z przedniej kamery. W warunkach dobrego nasłonecznienia zatrzymanie obrazu zazwyczaj pozwala na łatwe odczytanie tablic rejestracyjnych z poruszających się obok pojazdów. Zapewnia to dużą przydatność kamery podczas dokumentowania wydarzeń na drodze. 

Stopklatki wycięte z nagrań wykonanych kamerą przednią. Kliknij aby powiększyć.

Kamera tylna

Moduł kamery tylnej zapewnia obraz niższej jakości, jednak pozostaje on użyteczny w większości przypadków. W testowanej wersji oprogramowania 0.0.290.993fbf91 zapisywany obraz z kamery tylnej jest odbiciem lustrzanym rzeczywistości. Niestety brakuje możliwości wyłączenia tej opcji, co może zostać poprawione kolejnymi aktualizacjami oprogramowania układowego. 

Stopklatki wycięte z nagrań wykonanych kamerą tylną. Kliknij aby powiększyć.

Kamera wewnętrzna

Moduł kamery wewnętrznej obejmuje polem widzenia również część szyb bocznych pojazdu. Pozwala to na lepszą ocenę zdarzeń dziejących się wokół pojazdu, co docenią wszyscy kierowcy. Natomiast rejestrowanie przebiegu wydarzeń we wnętrzu auta docenią kierowcy taksówek i zajmujących się przewozem osób. 

Stopklatki wycięte z nagrań wykonanych kamerą wewnętrzną. Kliknij aby powiększyć.

Nagrywanie wnętrza w każdych warunkach

Dzięki doświetleniu diodami IR kamera wewnętrzna jest w stanie zarejestrować obraz również w ciemnościach. Rozwiązanie takie stanowi doskonałe uzupełnienie funkcjonalności urządzenia. 

Aktywny uchwyt mocujący

Uchwyt mocujący przyczepiany jest do szyby za pomocą taśmy dwustronnej. To bezpośrednio do niego wpinamy przewód zasilający oraz wiązkę z tylnej kamery. Uchwyt nie posiada możliwości regulacji, jednak kąt pochylenia zmieniany jest dla każdego modułu kamery z osobna. Zastosowanie aktywnego uchwytu umożliwia natomiast szybkie wypinanie kamery

Hybrydowa obsługa

Kamerę możemy obsługiwać zarówno za pomocą ekranu dotykowego, jak i poprzez fizyczne przyciski u dołu urządzenia. Taka podwójna forma obsługi wpisze się w różne gusta i preferencje. Dodatkowo kamera posiada moduł WiFi, dzięki któremu urządzenie może być obsługiwane również za pomocą aplikacji na telefonie

Systemy wsparcia kierowcy

Nie zabrakło również systemów wsparcia kierowcy w postaci ostrzegania przed fotoradarami oraz innymi potencjalnymi zagrożeniami. Ekran kamery pełni jednocześnie funkcję cyfrowego prędkościomierza z zegarkiem. 

Aktywny tryb parkingowy

Kamera posiada aktywny tryb parkingowy ze wsparciem dla funkcji wykrywania zapłonu. Przejście w tryb parkingowy i jego zakończenie jest komunikowane stosownymi informacjami na ekranie. Niezmiernie cieszy, że nagrania timelapse są zapisywane z każdego modułu, a oprogramowanie umożliwia dopasowanie liczby fps do własnych preferencji

Podsumowanie 

Pierwsza 3-kanałowa kamera samochodowa w ofercie tego producenta to niezwykle ciekawy produkt. Łączy rozbudowane funkcje dodatkowe z wysokiej jakości nagraniami. Kamera wewnętrzna zapisuje materiał również w ciemności, dzięki doświetleniu diodami. Zaskakuje duża dowolność w zakresie możliwości obsługi poprzez ekran dotykowy, przyciski, czy poprzez telefon, aktywny uchwyt mocujący zapewniający szybkie wypinanie. Dodatkowo aktywny tryb parkingowy, w połączeniu z zasilaniem za pomocą odpornego na skrajne temperatury kondensatora, a także rozbudowane systemy ostrzegania kierowcy sprawiają, że Navitel RC3 PRO będzie nieocenionym urządzeniem wspierającym kierowcę

Dodaj komentarz
Doświadczenie i specjalizacja

W branży samochodowych rejestratorów jazdy działamy nieprzerwanie od 2014 roku.

Darmowa dostawa 24h

Zamówienia powyżej 1000 zł dostarczamy do paczkomatów InPost bezpłatnie.

Zakupy bez ryzyka

Masz aż 20 dni od otrzymania przesyłki na bezkosztowy zwrot zamówienia.

Bezpieczne płatności online

Zapłać szybko i bezpiecznie przelewem, BLIK'iem, kartą lub poprzez Google / Apple Pay.