Koszyk

Recenzja wideorejestratora VANTRUE E1

Wideorejestratory VANTRUE znane są z wysokiej jakości zarówno wykonania, jak i nagrywanych filmów. Zachęcamy do zapoznania się z recenzją jednej z ostatnich nowości tego producenta, kamery samochodowej VANTRUE E1. 

Budowa i jakość wykonania

Moduł kamery jest bardzo niewielkich rozmiarów. Nad jego bryłą góruje aktywny, magnetyczny uchwyt montażowy. Za jego pomocą montujemy kamerę do szyby pojazdu, poprzez taśmę dwustronną. Uchwyt posiada magnetyczne mocowanie, co pozwala na pewne trzymanie kamery, a także niezwykle łatwe jej odpinanie. Uchwyt jest ponadto aktywny, dzięki czemu zasilanie może być podłączone bezpośrednio do niego, nie zaś do samej kamery. 

VANTRUE E1 otrzymała w USA prestiżową nagrodę za najlepszy design IF Design Award 2022

Znakomita jakość nagrań w każdych warunkach

Kamera samochodowa VANTRUE E1 oferuje bardzo wysoką jakość nagrań. Za dnia lepszą czytelność uzyskamy nagrywając bez trybu HDR. Jednak po jego włączeniu znacząco poprawia się jakość nagrań nocnych. Dlatego jeśli nie poruszamy się wyłącznie za dnia, lepiej pozostawić ten tryb aktywny. 

Uwagę zwraca dodatkowo bardzo szeroki, rzeczywisty kąt widzenia. Na nagraniach widzimy dzięki temu pełen przegląd wydarzeń, które miały miejsce w ruchu drogowym

Nagrania nocne z trybem HDR

Jakość nagrań z wideorejestratora przedstawia się znakomicie w warunkach jazdy nocnej. To jedna z najlepszych pod tym względem kamer samochodowych! Zawdzięcza to znakomitemu trybowi HDR, który czasami pozwala na odczytanie tablic rejestracyjnych nawet w ciemności. Kamera samochodowa VANTRUE E1 znalazła swoje miejsce wśród nielicznych wideorejestratorów Super HDR.

Wybór proporcji nagrywanego obrazu

Kamera umożliwia zapisywanie zarówno panoramicznych nagrań w rozdzielczości  2560x1440p, jak i zbliżonych do kwadratu, w najwyższej dostępnej rozdzielczości 2592x1944p. Pierwsza opcja pozwoli lepiej wypełnić obrazem panoramiczne wyświetlacze telefonów, monitorów i telewizorów, druga oferuje natomiast jeszcze lepszy przegląd sytuacji nad pojazdem, jak rejestrowanie sygnalizacji świetlnych

Obsługa komend głosowych

Wideorejestrator samochodowy VANTRUE ELEMENT 1 posiada bardzo rozbudowaną obsługę za pomocą komend głosowych.

Take Photo – wykonanie zdjęcia
Video Start – rozpoczęcie nagrywania
Turn On Audio – włączenie nagrywania dźwięku
Turn Off Audio – wyłączenie nagrywania dźwięku
Turn On Screen – włączenie ekranu
Turn Off Screen – wyłączenie ekranu
Turn On Wi-Fi – włączenie sieci
Turn Off Wi-Fi – wyłączenie sieci
Lock The Video – zabezpieczenie nagrania

Funkcjonalność ta w znakomity sposób ułatwia korzystanie z kamery samochodowej. Nie musimy sięgać dłonią do urządzenia, co może powodować potencjalne zagrożenie w czasie jazdy. Zamiast tego wystarczy, że wypowiemy odpowiednią komendę i voilà. 

Bezprzewodowy pilot 

Dzięki wsparciu technologii Bluetooth, kamera pozwala na obsługę zewnętrznego, bezprzewodowego pilota. Za jego pomocą możemy niezwykle prosto zabezpieczyć nagranie przed nadpisaniem! Pilot umożliwia dodatkowo włączanie i wyłączanie nagrywania dźwięku. Co niezwykle istotne pilot nie jest dodatkowym akcesorium, które należy osobno dokupić, ponieważ znajduje się w zestawie.

Tryb parkingowy o 4 trybach

Rozbudowany tryb parkingowy zabezpieczy nasz zaparkowany pojazd. Po podłączeniu do stałego źródła zasilania przez kompatybilny adapter pod skrzynkę bezpieczników lub adapter pod złącze OBD. Kamera potrafi nagrywać po wykryciu ruchu, po wykryciu wstrząsu, lub też stale, w obniżonej jakości, albo w trybie fotografii poklatkowych. Zabezpieczenie zaparkowanego pojazdu to niezwykle istotna funkcja kamer samochodowych. Dlatego cieszy tak duża mnogość ustawień trybu parkingowego w tym modelu. 

Aplikacja mobilna

Kamera posiada wbudowany moduł WiFi, który umożliwia podłączenie do niej telefonu komórkowego. Opcja podglądu zdalnego pozwoli łatwiej prawidłowo ustawić kamerę w pojeździe. Możemy dodatkowo w łatwy sposób zmieniać ustawienia, oglądać i pobierać do pamięci telefonu nagrania.

Aplikacja na PC

VANTRUE udostępnia użytkownikom swoich kamer nie tylko aplikację mobilną, ale również taką, która jest dedykowana dla komputerów osobistych. Dzięki aplikacji Vantrue Player możemy w łatwy sposób odtwarzać nagrania z kamery na komputerze. Mamy dostęp do aktualnej lokalizacji pojazdu, a także jego prędkości. Aplikacja wylicza również średnią oraz maksymalną prędkość, a także wyświetla zarejestrowane przeciążenia. Aplikację dla systemów Windows i Mac OS możemy pobrać ze strony producenta

Podsumowanie i ocena końcowa

Kamera samochodowa VANTRUE ELEMENT 1 sprawia dobre pierwsze wrażenie, które nie przemija po długotrwałym użytkowaniu sprzętu. Wideorejestrator oferuje znakomitą jakość nagrań nocnych. Dzięki niezwykle skutecznemu trybowi HDR pozwala czasami nawet na odczyt tablic rejestracyjnych nadjeżdżających pojazdów na nieoświetlonej drodze.

Kamera wyróżnia się ponadto łatwością zabezpieczania kluczowych nagrań przed nadpisaniem. Nagrania możemy chronić dzięki dołączonemu do zestawu bezprzewodowemu przyciskowi, za pomocą dostępnej komendy głosowej, a także poprzez pomarańczowy przycisk na obudowie.

Wideorejestrator VANTRUE E1 posiada również rozbudowany tryb parkingowy,  możliwość obsługi za pomocą aplikacji mobilnej, a także bardzo przemyślany system mocowania, za pomocą aktywnego, magnetycznego uchwytu mocującego. 

VANTRUE E1

5/5
jakość wykonania
5/5
nagrania w dzień
4.4/5
nagrania w dzień z HDR
3.5/5
nagrania w nocy z HDR
5/5
funkcje dodatkowe
5/5
Dodaj komentarz
Doświadczenie i specjalizacja

W branży samochodowych rejestratorów jazdy działamy nieprzerwanie od 2014 roku.

Darmowa dostawa 24h

Zamówienia o wartości już od 500 zł objęte są bezpłatną dostawą.

Zakupy bez ryzyka

Masz aż 20 dni od otrzymania przesyłki na bezkosztowy zwrot zamówienia.

Bezpieczne płatności online

Zapłać szybko i bezpiecznie przelewem, BLIK'iem, kartą lub poprzez Google / Apple Pay.