Wypadek lub kolizja to bardzo częste zdarzenia mające miejsce na drodze. Pewnie niejednemu z nas zdarzyło się być sprawcą lub ofiarą takiego wydarzenia. W takiej sytuacji trzeba uzbroić się w stalowe nerwy, aby przejść cały proces związany z otrzymaniem odszkodowania z ubezpieczeń OC/AC. Jednak istnieje rozwiązanie, które może cały ten proces przyspieszyć. Z odsieczą idą wideorejestratory, który stanowią dowód w danej sprawie i mogą ułatwić załatwienie sprawy z firmą ubezpieczeniową.Niezbite dowody!

Głównym problemem w przypadku kolizji jest ustalenie sprawcy. Kierowcy bardzo często nie są nawet świadomi tego, że to oni mogli być sprawcą danej stłuczki, dlatego też wideorejestratory są niezwykle pomocne – szczególnie dla ofiary całego wydarzenia. Posiadając nagranie z danego wypadku otrzymanie odszkodowania z ubezpieczeń OC/AC jest o wiele łatwiejsze. Można bowiem obejść cały proces dochodzenia tego, kto zawinił – wszystko jest bowiem nagrane na małej kamerce, którą instaluje się na przedniej szybie samochodu. Firma ubezpieczeniowa mająca dostęp do takiego nagrania doskonale widzi, kto był sprawcą oraz komu należy się ubezpieczenie. Posiadając wideorejstrator w swoim samochodzie możemy mieć pewność, że cały proces przebiegnie o wiele szybciej.

Warto zadbać o dobrą jakość!

Mimo że firmy ubezpieczeniowe często traktują video z kamerki samochodowej jako dowód, należy pamiętać o czytelności przekazanego filmu. W momencie gdy dany materiał będzie słabej jakości lub kamera nie zarejestrowała dokładnego obrazu zaistniałej sytuacji otrzymanie odszkodowania z ubezpieczeń OC/AC może okazać się trudniejsze, gdyż nie będzie to niezbity dowód, a jedynie będzie stanowiło materiał wspierający, na którym opierać się będzie odpowiednia osoba decydująca o wydaniu odszkodowania.