Prowadząc samochód bardzo często możemy spotkać piratów drogowych, którzy czują się panami na drodze. Niestety, zazwyczaj jedyne co możemy zrobić to zatrąbić i ewentualnie zgłosić sprawę do odpowiednich organów, jednak rzadko kiedy przynosi to odpowiednie rezultaty. Bardzo dobrym rozwiązaniem do walki z nieodpowiednimi zachowaniami na drodze są wideorejestratory, które mogą być batem na piratów drogowych.Dowód dla policji

Mając dobrej jakości kamerki samochodowe zainstalowane w swoim pojeździe bardzo łatwo możemy przekazać policji dowody na osobę będącą piratem drogowym. Pokazują one nie tylko łamanie przepisów przez danego kierowcę, ale zawierają również nagranie tablic rejestracyjnych, dzięki którym bez problemu można namierzyć daną osobę. Warto dodać, że takie nagranie może być również pełnoprawnym dowodem w sądzie (na przykład w przypadku wypadku samochodowego). Nie jest to tylko gdybanie i szukanie rozwiązania na piratów samochodowych. Nagrania, które zarejestrowały wideorejestratory nieraz trafiały do policji, która następnie szukała nieodpowiedzialnego kierowcy łamiącego prawo.

Publiczne ośmieszenie

Dla większości ludzi publiczne ośmieszenie i pokazanie swojego nieidealnego wizerunku jest największą karą. Dlatego też, od pewnego czasu nagrania z kamerek samochodowych trafiają do Sieci. Nagrania te pokazują osoby, które łamią zasady ruchu drogowego. Coraz częściej wrzucanie tego typu filmów do Internetu pomaga w znalezieniu sprawcy wypadku, który uciekł z miejsca zdarzenia. Każdego dnia można przeczytać o tym jak nagranie zrobione przez wideorejestrator pomogło w szybkim rozwiązaniu sprawy i znalezieniu sprawcy wypadku.

Osoby, które często łamią zasady ruchu drogowego i są tak zwanymi piratami powinni być świadomi tego, że w dzisiejszych czasach bardzo łatwo zostać przyłapanym „na gorącym uczynku”, dlatego też dla dobra swojego i innych warto jeździć zgodnie z przepisami.